Choď na obsah Choď na menu
 


Opera Mini 5

9. 5. 2010

Opera Mini 5

 

Je brilantný, rýchly a intuitívny mobilný prehliadač internetových stránok (browser) vytvorený pre dotykové telefóny. Vzhľadom na to, že je naprogramovaný v jave, inštalácia do telefónu je veľmi jednoduchá a priamočiara. Nevyžaduje žiadne náročnejšie techniky ako napr. certifikáciu. Samotná inštalácia sa dá vykonať niekoľkými spôsobmi. Tu uvádzam ten, ktorý nevyžaduje pri inštalácii sťahovanie dát cez mobilný telefón. Predsa len 5230-ka nemá wifi, tak prečo si míňat dáta cez operátora hneď na začiatku.

 

Ako na to?

 

1. Klikni na tento odkaz. V rolovacom menu zvoľ  "Opera Mini 5". Klikni na tlačítko "View download link". Vyber jazyk "Slovenčina", alebo iný, ktorý ti vyhovuje. Stiahni súbor "opera-mini-latest-advanced-sk.jar" do počítača.

2. Spoj telefón s PC pomocou programu Nokia PC Suite. Ak používaš na spojenie Bluetooth, nezabudni ho aktivovať v počítači aj v telefóne.

3. V programe Nokia PC Suite spusti File Manager. Na pamäťovú kartu telefónu do adresára Installs nakopíruj inštalačný súbor  opera-mini-latest-advanced-sk.jar.

4. V Menu>Aplikácie>Kancelária>Správca Súborov>Pamäťová karta>Inštal. súbory klikni na inštalačný súbor .jar. Spustí sa inštalácia. Nezabudni zvoliť cieľ inštalovania na pamäťovú kartu.

5. Po dokončení inštalácie sa objaví v menu telefónu ikonka s veľkým písmenom O. Opera Mini 5 je nainštalovaná. Môžeš ju spustiť.

Pozn.: Niekedy po inštalovaní java aplikácii pre dotykový telefón sa po spustení nerozvinú na celý display. Na polovici okna je aplikácia a v spodnej časti sa zobrazí virtuálna klávesnica. Tú samozrejme nepotrebujeme. Odstráni sa takto

Menu>Nastavenia>Správca aplikácií>Inštalované aplikácie>(klikni v zozname na položku Opera Mini 5>Voľby>Nastavenie zostavy>Klávesnica na obrazovke>Vypnutá

 
6. Teraz je možné spustiť Operu Mini 5 na celú obrazovku. Pri prvom prihlásení je potrebný súhlas s licenčnými podmienkami.

7. Po odsúhlasení podmienok sa zobrazí úvodná obrazovka a Opera je pripravená na používanie.

 

No a ako to celé funguje? Radšej raz vidieť ako 100x čítať...

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Opera Mobile 10

(Stanley, 9. 10. 2010 10:40)

Mám Opera Mobile 10 a neviete mi poradiť, ako spravím to, že keď v SMS dostanem link a tento odkaz chcem otvoriť, aby sa mi prednostne otvoril v Opera Mobile 10 a nie v tom katastrofickom webovom prehliadači od Nokie?

opera

(wweru, 4. 10. 2010 14:54)

no super to co som potrebovala aj mam a uplne jednoducho, dakujem

re: Ikona Opoery v menu

(Stanley, 22. 9. 2010 0:34)

Prišiel som ako na to :)

Ikona Opery v menu

(Stanley, 21. 9. 2010 23:58)

Po inštalácii Opery sa mi v hlavnom menu nezobrazila ikona Opery. Dá sa s tým niečo robiť? Inak Opera šľape super :) Ďakujem :)

re: maja

(admin, 19. 8. 2010 9:42)

Opera Mini je internetovy prehladac. Telefon 5230 sa pripaja k internetu cez GPRS EDGE resp 3G sieť. Wi-Fi nema. Takze samozrejme za prenesene data sa v tomto pripade vzdy PLATI. Kolko? To sa musis opytat svojho operatora.

Opera

(Maja, 18. 8. 2010 13:02)

A když Operu v telfonu zpustím, nebude mě to stát žádné peníze? Jako bych měla Wi-fi? Nebo to něco stojí? Díky.