Choď na obsah Choď na menu
 


Ako nainštalovať OVI Maps 3.04

2. 1. 2011

 
Nokia uvoľnila svoju navigáciu OVI Maps 3.04 pre vybrané modely mobilných telefónov ZDARMA. Aby však bola naozaj zdarma uvádzam nižšie návod ako ju nainštalovať a správne nastaviť telefón. (napr. vypnúť A-GPS a naťahovanie mapových podkladov z internetu)

 

 

Čo na to potrebuješ?

 

Nokia OVI Suite je program pre tvoj počítač, ktorý stiahneš tu.

Nokia Ovi Maps, je softvér do mobilného telefónu. Verziu 3.04 stiahneš tu. Návod na používanie stiahneš tu, bohužiaľ zatiaľ len v angličtine.

Micro SD pamäťovú kartu. Tú je potrebné k Nokii 5230 zakúpiť.  Kapacita 4GB na mapy stačí, všetky dokopy majú 2,2 GB. Samozrejme môžeš si nainštalovať len vybrané a potom stačí aj menej priestoru na karte. Ak chceš počúvať v mobile aj mp3 alebo prehrávať filmy 8GB alebo 16GB určite oceníš.

USB kábel s micro-konektorom, prípadne bezdrôtové Bluetooth v počítači.

 

Krok za krokom:

0. Ešte než začneš urob nasledovné

Vypni v mobile certifikaciu a overovanie certifikátu.

Menu>Nastavenia>Sprava Aplikacii>Nastavenia instalacie> Instalacia softweru VSETKO a Overovanie certifikátu vypnuté.

 

1. Nainštaluj do počítača program Nokia OVI Suite slúžiaci na prepojenie telefónu a počítača a následné stiahnutie máp do mobilu. Reštartuj počítač. Vpravo dole na lište Windows sa objaví zelená ikonka OVI. Program je pripravený na spojenie s telefónom. Telefón je možne prepojiť viacerými spôsobmi. Ja používam na prepojenie PC-Telefón Bluetooth.

2. Ak máš v počítači Bluetooth aktivuj ho. Zapni Bluetooth aj v telefóne, pohodlne sa k nemu dostaneš cez Menu>Nastavenia>Pripojenie>Bluetooth . V programe OVI Suite choď do položky Nástroje a zvoľ pripojenie Bluetooth. Program ťa sám bude navigovať a pripojí tvoj telefón k PC. Počítač a telefón je potrebné spárovať, čo znamená po vyzvaní  zadať do telefónu a PC rovnaký kľúč (číslo). Je ľubovoľné, podmienka je, že musíš zadať rovnaké v počítači aj telefóne. Ikonka vpravo dolu zmodrie.

Ak používaš na pripojenie USB kábel, prepoj káblom telefón a počítač a v programe OVI Suite v položke nástroje vyber pripojenie cez USB kábel.

3. Tvoj telefón je pripojený k počítaču. Na SD kartu do adresára (Installs) presuň inštalačný súbor Nokia Ovi Maps. Má príponu sisx. Môžeš to urobiť priamo ak máš čítačku pamäťových kariet, alebo spoj telefón a počítač v režime "Velkokapacitná pamäť".

4. V telefóne spusti správcu súborov. Nájdeš ho cez Menu->Aplikácie->Kancelária->Správca Súborov. Na pamäťovej karte nájdi v adresári Installs nakopírovaný súbor s aplikáciou Nokia Ovi Maps 3.04 (príponou sis) a spusti inštaláciou dvojitým klikom naň. Odklikaj všetko OK.

5. Aplikácia Mapy je nainštalovaná. Pre istotu vypni a zapni telefón.


6. V menu programu OVI Suite vyber Mapy (ikonka s kompasom). Program sa spojí so serverom máp a umožní ti stiahúť mapy jednotlivých štátov. Program stiahne príslušnú mapu z internetu a nahrá ju do tvojho mobilu. Chvíľku to potrvá, pretože mapy sú veľké súbory. Začni postupne, najprv si nahraj len mapu Slovenska a neskôr dodaj ostatné. Všetky dostupné mapy Európy majú 2,2 GB.

7. Spusti v mobile aplikáciu Ovi Maps, vyber Moja poloha a hurá von chytať družice. POZOR! Doma a ani na balkóne Ti družice pravdepodobne nenajde. Musíš výjsť von. Ak nechceš aby Ti čerpalo dáta čítaj Tipy nižšie.

 

Tip1: Odporúčam v telefóne vypnúť asistované A-GPS. Dlhšie bude hľadať po spustení polohu, ale ušetríš na dátach. O tom, čo je A-GPS sa dozvieš tu.

1. Menu>Aplikácie>Lokalita>Poloha>Metódy určenia polohy>

Bez fajky: Asistované GPS

S fajkou: Integrované GPS

Bez fajky: Bluetooth GPS

S fajkou: Poskytované sieťou

Bez fajky: WI-Fi / Siet (len pre Nokiu 5230 Navi Pack)

 

2. Menu>Aplikácie>Lokalita>Poloha>Metódy určenia polohy>Server určenia polohy

Použitie servera polohy Vypnuté.

 

Tip2: Vhodné je vypnúť automatické naťahovanie mapových podkladov z internetu.

Menu>Mapy>Nastavenia>Internet>Offline

Tip3: Ako vypnúť hlasovú navigáciu? V nastaveniach som nenašiel takú možnosť. Dá sa len stíšiť hlasitosť reproduktoru tlačidlami na boku telefónu. (Ak si prišiel na lepší spôsob ako umlčať hlas pri navigácii, ocením ak napíšeš do diskusie.)

Tip4:  Máš problémy s hľadaním miesta v režime Offline?. Pri hľadaní zadávaj adresu v tvare

Štát [čiarka] Mesto [čiarka] Ulica [čiarka] Číslo

Tip5: Ako odstranit uloženú trasu? Spusti Ovi Mapy a z hlavneho menu choď do Obľúbene>Trasy. Vidíš zoznam uložených trás. Klikni na políčko (rámček) dole a zobrazí sa klávesnica. Na klávesnici stlač šípku vpravo hore a zobrazí sa ponuka na zmazanie trasy. Vyber trasu a stlač "Zmazať". Trošku krkolomne a nepraktické, ale trasu to zmaže :) Ďakujem užívateľke Danke za tip v diskusii.


Pozn.: Zoznam niektorých podporovaných telefónov

Nokia E72, Nokia E71, Nokia E66, Nokia E52, Nokia N97 mini, Nokia N97, Nokia X6, Nokia 6730 classic, Nokia 6710 Navigator, Nokia 5800 XpressMusic, Nokia 5230.


Prajem všetkým veľa šťastných kilometrov!

 

(Pozn.: Pripomienky ako vylepšiť návod sú vítané.)

 

BlueBoard.cz

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

What you miss to recognize apropos dear blood affliction

(ALOLICOUSH, 8. 10. 2018 0:07)

Pression arterielle est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre moelle bat, il pompe le sang par de vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/vente-de-cialis-generique/

Перезвоните,

(Виктория, 20. 9. 2018 4:11)

Позвоните мне, пожалуйста, по номеру 8 (495) 248-01-88 Виктория

Blood Power : Blood on table

(ASpeemiapals, 23. 7. 2018 17:41)

Compression est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre determination bat, il pompe le sang par de vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/prix-medicament-cialis-pharmacie/

XEvil can break 99% types of captchas

(MashaLob, 23. 12. 2017 19:36)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can break any anti-botnet protection.
Captcha Bypass Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8.4 million other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil.Net, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"

All internet will be CRASHED with XEvil!?

(Juliezcip, 27. 11. 2017 2:40)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 is a revolutionary application that can bypass almost any anti-botnet protection.
Captcha Recognition Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com and over 8.4 million other types!
You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil.Net, there is a free demo version.

pre Tomáš

(Pali, 4. 11. 2011 7:02)

To som nevedel, že pri použití BT slúchdla naviguje cez neho. Naozaj to nedomysleli. Keby sa použila nejaká hands free súprava? Zrejme by to tiež navigovalo cez ňu...

Re: pre Tomáš

(Matej, 19. 8. 2017 8:36)

Čo nedomysleli? Náhodou navi cez BT handsfree je bomba, na moto v prilbe mám BT a počúvam hudbu, vybavím si telefóny a ešte mám aj navi, všetko s jednou staručkou Nokiou E66. BOMBA

gps

(Tania, 13. 12. 2013 23:39)

Ne viem to nainstalovat, som z Trnavi, potrebujem pomoc. Dakujem.

Re: gps

(admin, 8. 1. 2014 13:34)

aky mas telefon?

mapa

(vladimir, 26. 11. 2013 21:02)

ano, podarilo

gps

(marcel, 21. 9. 2013 21:07)

to som este raz ja .zabudol som dodat,ze do gps zadavam spravne podla navodu a to stat ciarka mesto ciarka ulica ciarka cislo ciarka a nenajde mi nc vypisuje ze v reuime offline mi nic nenaslo.ale ked zadam len mesto tak mi ho najde.poradte prosim...dakujem

gps

(marcel, 21. 9. 2013 21:03)

caute mam taky problem,ze v rezime offline mi nechce najst konkretnu adresu,ulicu,ale len mesto.Viete mi stym nejako niekto pomoct???vopred dakujem....

ako pridať kategórie

(MarosMS, 6. 12. 2012 20:18)

Navigáciu používam v práci a ukladám si všetkých klientov teda ich polohu. Pretože už ich je veľa vytvoril som si rôzne kategórie a zaradil do nich týchto klientov. Dá sa teraz v rámci navigácie nejak spustiť hľadanie tak, že si zvolím príslušnú kategóriu a v nej si toho klienta nájdem ? Problém je že ako mám tie kategórie pridať do vyhľadávania cieľa ? Dá sa to nejak ? Pomôžte !!!

Maj sa 5230-ka

(Pali, 5. 12. 2012 20:47)

Navigácia od Nokie je super, ale nedávno som prešiel o pár levelov vyššie a zaobstaral som si 4 palcový mobil s Androidom a rýchlim procesorom. MOja stará Nokia 5230 je pri ňom ako hračka pre deti ;). Ale slúžila dobre a bola doretaz mojím druhým najlepším mobilom - môj najlepší je účasný.

Podľa Nokia maps som sa dostal kde som chcel, ale plánovanie trás bolo strašné.
Teraz som objavil IGO primio a je to navigácia so všetkým, čo tam má byť. Nokia maps sú oproti tomu len osekaná základná výbava navigácie - poslúžia výborne, ale používanie si vyžaduje myslieť na to, že niečo sa nedá a spraviť to tak aby sme sa dostali k požadovanej funkcii...

Maj sa moja Nokia ;)...

internet

(Michal, 14. 2. 2012 17:09)

chcel by som sa opytat ... mozno som necital dost pozorne ... treba mat na to internet v mobile ?

Re: internet

(JANO, 19. 10. 2012 21:10)

AHOJ JA SOM UPLNI AMATER,AK SA TO PODARILO AJ MNE A PRITOM INTERNET NEMAM TAK SA LEN POHRAJ S MOBYLOM ,NEZAPINAJ BLUTU

SPRAVA

(JANO, 19. 10. 2012 21:04)

je v pohode až na to,že je malo pibrzdena asi100metrov ,alle len miestami

pomoc

(Jana, 1. 8. 2012 11:48)

nie som velmi technický typ, snažila som sa ist podla návodu - ale vobec mi to nejde, resp, to neviem spravit. našiel by sa niekto, kto je v Bratislave a pomohol by mi s tým. alebo nejak cez Skype to skúsiť. velmi dakujem .

Re: pomoc

(admin, 26. 9. 2012 9:13)

skoda, ak by ste boli z trnavy mohol by som to nainstalovat. samozrejme zadarmo

nejdu vlozit mapy do N 500

(Jan, 6. 7. 2012 17:40)

zdravim mozte mi niekto poradit kde robim chybu pri vkladani mapy do Nokie 500, pricom som siel podla navodu co je tu na stranke spominany a stale mi to nejde vlozit


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32

následující »